خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
خبرنامه

دریا و اقیانوس ها عرصه ای هستند که توانمندی در آنها زمینه توسعه و پیشرفت را برای بسیاری از کشورها فراهم آورده است. کشتی سازی، حمل ونقل دریایی، منابع محیط زیستی و غیر زیستی و گستردگی زنجیره ارزش صنایع دریایی کاملا گویای نقش تعیین کننده دریاها در آینده بشریت است.

عصر کنونی با تحولات سریع و شتابان، افزایش پیچیدگی ها و نیز فضای رقابتی شدید از سایر اعصار متمایز است. سه عامل مذکور اساس سیاست گذاری های کلان در کشورهای پیشرو بوده و نقش بسزایی در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها خواهند داشت. در سال های اخیر ظهور فناوری های نو روندهای عمده اقتصادی و فناوری را تحت تاثیر قرارداده و اهمیت آینده پژوهی و رصد تحولات فناوری را بیش از پیش آشکار کرده است.

بر این اساس مطالعات آینده پژوهی در حوزه صنایع و فناوری های دریایی در دستور کار این ستاد قرار گرفته است. خبرنامه ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با هدف شناسایی و معرفی فناوری های نو در حوزه های مختلف دریایی تهیه و منتشر می شود. در این خبرنامه سعی می شود ضمن تاکید بر نقش تاثیرگذار فناوری های دریایی در پیشرفت جوامع، آخرین تحولات در این حوزه رصد و شناسایی شود. امید است مطالب ارائه شده در این خبرنامه برای جامعه دریایی کشور مفید واقع شود.

 

گروه مطالعات و برنامه ریزی راهبردی

 

                                                                                                                                 دی ماه ۹۵ 

   دانلود : نسخه_اول_خبرنامه.pdf           حجم فایل 12967 KB
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir