خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
[فراموشی کلمه عبور]
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اخبار داخل منو برگه ای 
اخبار > ضرورت تسریع در شیرین سازی آب های خلیج فارس برای تامین آب شرب


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران:

ضرورت تسریع در شیرین سازی آب های خلیج فارس برای تامین آب شرب

احمد دنیا مالی در سصد پنجاه و ششمین جلسه شورا گفت: بحث آب برای شهر تهران حیاتی است و هر اقدامی در راستای اصلاح الگوی مصرف انجام دهیم هم به نفع شهر و هم به نفع کشور خواهد بود.

دنیا مالی در ادامه سخنان خود بر ضرورت استفاده از منابع آبی نظیر شیرین سازی آب دریاها تاکید کرد و گفت: با توجه به تنش های آبی موجود باید منابع جایگزین آبی معرفی شوند و با توجه به اینکه برنامه های شیرین سازی آب دریای عمان، خلیج فارس و دریای خزر مدت‌ها است دنبال می‌شود باید این برنامه با جدیت و سرعت بیشتری دنبال شود تا رنگ تحقق به خود ببینند.

وی افزود: در حال حاضر امریکا وژاپن بخش عمده ای از منابع آبی خود را از طریق همین شیرین سازی آب دریاها به دست می آورند و لذا باید در این راستا اقدامات مورد نیاز انجام شود.

دنیامالی همچنین با انتقاد از برخی اظهار نظر ها مبنی بر اینکه باید جلویسرریز آب ها به دشت ها و کور را گرفت گفت: اگر آب تهران به همین دشت دریاچه نمک سرریز نشود با بحران ریزگردهای نمکی مواجه خواهیم بود چرا که دشت خشک می شود و ریزگردها پدید می‌آید.

در ادامه نیز مهدی چمران گفت: مردم ما سال‌های سال بود که فرهنگ استفاده از آب و الگوی صحیح مصرف را می دانستند و حتی در گذشته‌ای نه چندان دور سرریز آب غذاهایی نظیر برنج را به چاه فاضلاب حرام می دانستند و چاهی جداگانه برای پساب های آشپزخانه ها تعبیه می کردند.

وی ادامه داد: امروز باید برای جمع آوری آب باران نیز فکری جدی شود، آبی که به جای آنکه جذب شود با برخورد با زمین آسفالتی و بتنی همراه با لجن به جنوب تهران سرریز می‌شود. باید تمهیداتی اندیشیده شود تا آب باران و نیز آب های جمع آوری شده در پشت بام‌ها به فاضلاب نریزد تا بتوان از آن استفاده کرد.

منبع: فارس/


٠٨:٤٣ - 1396/04/12    /    شماره : ٢٤٦٠٣    /    تعداد نمایش : ٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir