خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اخبار داخل منو برگه ای 
اخبار > قطع نیاز به خارج در حوزه فناوری های دریایی مستلزم استفاده از توان داخلی است


  چاپ        ارسال به دوست

قطع نیاز به خارج در حوزه فناوری های دریایی مستلزم استفاده از توان داخلی است

 

 به منظور قطع نیاز به دریافت فناوری در حوزه دریایی، همچنین استفاده بیشتر از توان داخلی،  ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی،  اقدام به برگزاری جلسات مختلف در جهت تدوین نقشه راه فناوری های دریایی ایران، کرده است. که در این راستا فعالیت های خوبی به انجام رسیده است. 

پیمان زارعیان  نماینده سازمان نقشه برداری کشور در جلسات نقشه راه فناوری های دریایی ایران گفت: دستیابی به استقلال در استفاده از فناوری های مورد نیاز در کشور و قطع نیاز به دریافت فناوری های دریایی از دیگر کشورها خصوصا دربخش خدمات و قطعات،  مستلزم استفاده از توانایی و امکانات موجود کشور در  است.

زارعیان با اشاره به اهمیت توسعه فناوری های دریایی گفت: در جلسات تدوین نقشه راه فناوری های دریایی ایران، عمده فناوری های دریایی مرتبط با فعالیت آن سازمان فناوری های موقعیت یابی و وضعیت یابی مستقل و غیرمستقل با GPS، فناوری های عمق یابی و سونار و همچنین نیاز به دریافت خدمات آزمایشگاهی و خصوصا کالیبراسیون دستگاهی است. 
وی در ادامه افزود:  فناوری های ذکر شده، مورد نیاز مدیریت آبنگاری و امور جزر و مدی سازمان نقشه برداری کشور است.
زارعیان با اشاره به استفاده سازمان نقشه برداری کشور از فناوری های دریایی در جهت رفع نیازمندی ها گفت: از هرگونه همکاری علمی و عملی در اجرایی سازی نقشه راه فناوری هایی دریایی کشور استقبال می کنیم.


١٠:٢٣ - 1396/12/20    /    شماره : ٣٢٦٧٧    /    تعداد نمایش : ٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir