خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اخبار داخل منو برگه ای 
اخبار > خودکفایی در زمینه تولید محصولات آرایشی از منابع ایمن دریا امکان‌پذیر می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

برگزیده مسابقه ایده بازار دریایی هرمزگان؛

خودکفایی در زمینه تولید محصولات آرایشی از منابع ایمن دریا امکان‌پذیر می‌شود

در پی برگزاری مسابقه ایده بازار دریایی در استان هرمزگان ایده ماسک صورت ژلاتین دریایی مقام نخست را از آن خود کرد که در پی این تولید فناورانه خودکفایی در زمینه تولید محصولات آرایشی از منابع ایمن دریا امکان‌پذیر می‌شود. 

 با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریای معاونت علمی،  در پی برگزاری مسابقه ایده بازار دریایی در استان هرمزگان 3 ایده برتر" ماسک صورت ژلاتین دریایی" ، "ید دریایی" و "ایده استفاده از متابولیت های ثانویه خیار دریایی" به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند. 

نورا برزکار برگزیده ایده برتر در مسابقه ایده بازار دریایی در استان هرمزگان در خصوص ایده خود گفت: این ایده در ارتباط با تولید ماسک صورت ژلاتین دریایی باقابلیت لیفتینگ پوست است که در حال حاضر در مرحله تولید نیمه‌صنعتی بوده و با حمایت مرکز رشد هرمزگان به‌زودی وارد فاز صنعتی و تجاری می‌شود. 
برزکار با اشاره به کسب رتبه‌های برتر خود در مسابقات ایده بازار دریایی در سطح استان و کشور عنوان کرد: در حال حاضر 2 ایده را در زمینه محصولات آرایشی -دریایی و دارو- دریا در مالکیت فکری به دلیل نوآوری به ثبت رسانده‌ام.
دانشجوی دکتری زیست‌شناسی دریا در خصوص مزایای ایده خود اظهار کرد: علاوه بر ارزآوری داخلی سبب خودکفایی کشور ازلحاظ تولید محصولات آرایشی از منابع ایمن دریا می‌شود، همچنین  با توجه به قیمت تمام‌شده و مقایسه با محصولات خارجی (ماسک صورت ژلاتین خوکی و گاوی) به نظر می‌رسد که این محصول ایمن دریایی می‌تواند رقیب محصولات خارجی خطرآفرین شود.
برزکار در خصوص مشکلات و چالش‌های ایده پردازی تصریح کرد: عدم دسترسی کامل به منابع مالی و تجهیزات آزمایشگاهی موردنیاز ازجمله مشکلات مهم در این عرصه است.
دانشجوی دکتری دانشگاه هرمزگان درباره نقش برگزاری این ایده بازارها در توسعه فناوری‌های دریایی گفت: وجود این ایده بازارها علاوه برآشنایی با بخش خصوصی در جهت جذب سرمایه‌گذار و آشنایی با فرایند تولید محصول از طریق ایجاد شرکت دانش‌بنیان علاوه بر ترویج این ایده در مجامع داخلی و خارجی نقش به سزایی در اشتغال‌زایی دارد. 
وی بابیان اینکه برگزاری مسابقات ایده بازار در حوزه استانی می‌تواند موجب ایجاد انگیزه و ترغیب ایده پردازان شود گفت: این مسابقه موجب رشد و پرورش ایده‌های نوآورانه در جهت اشتغال‌زایی و تولید محصول باارزش افزوده بیشتر می‌شود. 
برزکار در پایان با تأکید بر لزوم ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای کارآفرینی و اشتغال خاطرنشان کرد: می‌توان با استفاده از علوم مرتبط که در دانشگاه‌ها بهینه می‌شوند، نسبت به انتقال دانش فنی از دانشگاه به بخش صنعتی و اشتغال‌زایی در قالب کارآفرینی و نوآوری در صنعت و ایجاد ارزش‌افزوده به مواد خام جانوری دریایی موجود در کشور قدم‌های شایانی برداشته شود.


١٢:٠٠ - 1397/03/08    /    شماره : ٣٤٧٢٧    /    تعداد نمایش : ٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir