خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
اخبار > مسابقات ایده بازار دریایی با محوریت سواحل مکران


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی برگزار شد؛

مسابقات ایده بازار دریایی با محوریت سواحل مکران

 

ایده پردازی و نوآوری، کلید تسریع در حوزه کارآفرینی و ایجاد کسب و کارهای نوپا می باشد. به همین لحاظ در راستای شناسایی و تسریع در ورود ایده ها به بازار تولید محصولات، مسابقات ایده پردازی در سراسر دنیا و با موضوعات مختلف شکل گرفته اند تا جریان تبدیل ایده به محصول و در نهایت ورود به بازار را تسهیل و تسریع نمایند.

جذابيت و تنوع فراوان در حوزه دريا، می تواند براي همه گروه هاي سني از کودکان تا بزرگسالان، زمينه خوبي جهت شروع ایده پردازی و گسترش فرهنگ دریایی باشد، که متاسفانه در زمینه ارائه ایده ها در حوزه دریایی و تبدیل آنها به محصول،فعالیت چندانی در کشور انجام نشده بود. ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با عنایت به رسالت خود در زمینه بسط فرهنگ دریایی و توسعه فناوری در این حوزه از سال 95 این موضوع را مدنظر قرار داده است. 

مسابقه ایده بازار دریایی بامحوریت سواحل مکران درآذرماه 96  درقم باهمکاری مشترک نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه قم با حمایت ستادتوسعه فناوری وصنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

دریافت ایده ها از طریق آدرس پست الکترونیکی مسابقات انجام شده و 150 ایده دریافت شد، پس از ارزیابی اولیه ایده های دریافتی در دبیرخانه مسابقات، 122 ایده بر اساس فرمت مسابقه پذیرفته شدند و مورد ارزیابی قرار گرفتند در نهایت 40 ایده جهت شرکت در جشنواره و ارائه انتخاب و معرفی شدند.

روند اجرایی مسابقات در جشنواره شامل ارائه دو دقیقه ای ایده ­های پذیرفته شده (40 ایده ) در صبح روز شنبه 18/09/96، ارائه نهایی ایده ها عصر روز شنبه به مدت 5 دقیقه و در نهایت تعداد 3 ایده برتر مسابقه ایده بازار بعد از ارائه های نهایی توسط داوران مشخص شد.

اختتامیه مسابقات و تجلیل از نفرات برتر در روز یکشنبه مورخ 19/09/96 برگزار می شود و از نفرات برتر مسابقه ایده بازار تقدیر می گردد.

ایده های برتر که قابلیت تجاری سازی داشته باشند، امکان حمایت و دریافت تسهیلات توسط ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی را خواهند داشت.

 


٠٩:٢٥ - 1396/09/18    /    شماره : ٢٩٤٨٩    /    تعداد نمایش : ٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir